TANTRA JÓGA PRO ŽENY

Mohendžodáro

Většina konceptů pro práci s tělem, duší a duchem, jako je jóga, tai-chi nebo čchi-kung byla vytvořena zhruba před dvěma tisíci lety muži pro muže, především jako součást bojového umění pro zklidnění před bojem nebo po boji. Mohou mít proto na ženu menší účinek než na muže.

Tantra jóga Mohendžodáro je starší systém, byla stvořena před více než pěti tisíci lety pro ženy. Je určena ženám, proto Mohendžodáro cvičí a tančí pouze ženy. Mohendžodáro je cvičení, které muž nesmí vidět a tanec, který muž musí vidět.

Žena je chaos, tanec, tělo.
Muž je řád, strnulost, mysl.

Přirozený pohyb pro ženu je tanec, chvění, neustálý spontánní pohyb, plynutí v cyklech.
Přirozený pohyb pro muže je zaměření na cíl, výkon, soutěž, v pohybu strnulost, ostrost.

Žena jsou emoce, muž je rozum. Žena jsou vztahy, muž jsou fakta.
Žena je tvorba a péče, vnitřní život. Muž je budování a vnější život.
Žena je hloubka, muž je povrch. Žena je bytí, muž je dělání. Žena je přijímání, muž je dávání.

Mohendžodáro je tu pro Tebe, pomůže Ti na cestě k sobě, k uvědomění kvalit Tvého žití.
Mohendžodáro Tě naučí dát vědomou pozornost sama sobě, podpoří Tvé ženské zdraví, prohloubí intimitu a oživí Tvou sexualitu.

Díky Mohendžodáru vytvářím bezpečný prostor pro Tebe, pro tančení žitím, pro více hravosti a tvoření, pro projevení potlačovaného, pro puštění toho, co nám neslouží.

Témata kurzu

Naučíme se první čtyři ásany Mohendžodáro – Mateřský okruh. Posílíme ženské zdraví – cvičením pánevního dna v rituálu Mohendžodáro posílíš své tělo a zharmonizuješ svůj systém. Zvědomíme devět čaker Mohendžodáro – cvičení a meditace v čakrách, dýchání a zpívání do čaker.
Meditace: Kundalini Meditace, Nadabrahma Meditace, Dynamická meditace, zasvěcovací meditace Gajátrí.

Mateřský okruh

Naučíme se první čtyři ásany rituálu Mohendžodáro:

  1. Příběh ženství – podpora vnitřní ženy
  2. Vnitřní zrak – podpora intuice
  3. Pohled do vesmíru – podpora kreativity
  4. Šťavnatá Jóni – podpora sexuality

Co mi kurz přinese?

Vše, co se naučíte, můžete okamžitě použít doma ke zlepšení vlastního zdraví, ke zmírnění zdravotních potíží, ke zkvalitnění milostného života. Z kurzu si kromě nových zážitků odvezete skripta, která vás při domácí terapii povedou.

Reference

Setkávání žen pod citlivým vedením Míši změnilo mé vnímání sebe samé. Díky Mohendžodáro se ve mně probudila ženskost. Tvrdost k sobě nahradila jemnost a hravost. Jsem vděčná za tuto zkušenost. Děkuji.

Šárka, únor 2021

Na kurz Mohendžodáro jsem šla s vizí, že to bude klasická jóga jen s malým rozdílem, místo elasťáků budu mít sukni. Po prvních dvou lekcích jsem uvažovala, že chodit nebudu, že to není pro mne. Ale začala jsem být zvědavá, co se bude dít dál. Dělo se to, že jsem začala více vnímat sebe, cítím se být více ženou. Doma více tančíme a zpíváme si a hlavně, já se přestala v určitých věcech cítit trapně. Moc děkuji☀️.

Anička, podzim 2021

Děkuji, že jsem měla možnost setkávat se v prostředí krásných žen. Skrze tanec, meditace a radost ze sdílení jsem se zde potkala se svou vnitřní ženou, do které jsem se zamilovala. Od té doby jsem na cestě ke svému božské ženství. Děkuji Míše za její vedení 🙂 S láskou a úctou

Zdenka, únor 2021
Poznat tuto dámu s velkým D, a oddat se do jejich “rukou”, bylo to nejlepší, co mě v mém životě mohlo potkat! Toliko krásy, ladnosti, čisté duše, klidu, harmonie a lásky v jedné osobě jsem ještě u nikoho nepocítila. Asi neexistuje vhodných slov, jak moc bych tuto bytost vyzdvihla. Míša je pro mne obrovským vzorem takové té pravé ženské krásy a velkou učitelkou života… A díky Mohendžodáru se mi změnil život absolutně od základu … konečně jsem začala ŽÍT a ne jen přežívat! Pociťuji obrovský VDĚK věčně usměvavé Mišce, která mě na cestu Mohendžodára přivedla a těším se neskutečně, co ještě krásného a nového mě s ní čeká 🙏 Vnitřně se cítím najednou svobodná a navenek je ze mě konečně ta ŽENA. A hlavně nepociťuji toto jenom já. Vyzařuji tuhle energii nejen doma, ale i v práci a náhle jakoby vymizely z mého života konflikty a všechno dokáži řešit s láskou, respektem a v harmonii. Můj muž už nechce, abych z toho “Mohendžo flow” vystoupila. “Jinou” ženu nepociťuje totiž vedle sebe jenom on, ale i děti mají láskyplnou maminku, pracovníci respektující kolegyni a celý život tak krásně do sebe zapadá, jako puzzle. A je to přitom tak snadná hra … jménem: Mohendžodáro ❤️
Katka, jaro 2021, podzim 2022 a jaro 2022
© All rights reserved. atreia.cz.