23. 4. 2024

Květiny a byliny dámské a čarodějné

Magráta sbírala květiny a promlouvala k nim. „Tady je vlněný ostrobýl, … a červosej trojlaločný, ten je skvělý na záněty uší, … Mandragora pětilistá nepravá, nejlepší na poruchy močového měchýře. A hleďme, tady dědečkův žabohryz. Ten rozhání zácpu.“ (zdroj: T. Pratchett, Soudné sestry)

My na naší Zemi, oproti Zeměploše, můžeme už teď sbírat např.: Podběl lékařský (Tussilago Farfafa) tussil – kašel – ago – odháním. Nebo Pampelišku lékařskou (Taraxata Officinalis) na poruchy močových a žaludečních cest. A také už i Kontryhel žlutozelený (Alchemica Xantochlora) na nepravidelné a bolestivé menstruace a na křeče. A nezdolnou Meduňku lékařskou (Melissa Officinalis) pro klidný spánek a zklidnění úzkostí.

Sbírám je na loukách a místech Krušných hor, Kontryhel poblíž Abertam, Podběl vedle Mosteckého jezera a na zrekultivovaných výsypkách vedle zahrádek pod Resslem, Pampeliška roste všude a Meduňku mám na zahrádce.

Letos se vykvetlo velké množství fialek, potěšení pro oko i pro duši.

Také zpíváte a děkujete květinám a bylinkám při sběru :)?

Michaela Atreia

Znáte kluka jménem Atrej z Nekonečného příběhu, který zachránil svět fantazie? Tak já jsem Atreia. Mou vizí je propojit svět jemnohmotný s hrubohmotným, hmotným, svět neuvěřitelných příběhů, energií a snů se světem faktů, rozumu a světa toho, že, co neuvidím, tomu neuvěřím. Věřte, tančete a sněte.

Aktuální akce

Poslední články

© All rights reserved. atreia.cz.